طراحي سايت و ديجيتال ماركتينگ

طراحي سايت و ديجيتال ماركتينگ

چرا طراحی وب بر رتبه بندی SEO تأثیر می گذارد

چهارشنبه هجدهم 1 1400

چرا طراحی وب بر رتبه بندی SEO تأثیر می گذارد؟

در ابتدا ، بیایید ببینیم که چرا طراحی وب بر رتبه بندی سئو تأثیر می گذارد. یک دهه پیش ، SEO بسیار ساده بود. بیشتر حول کلمات کلیدی و محتوا می چرخید. با این وجود ، با گذشت زمان و استفاده روزافزون از اینترنت ، موتورهای جستجو بتدریج به سمت کاربر مداری پیش رفتند. شروع به جستجوی وب سایت هایی کردند که نیازهای کاربر را برآورده می کنند. به سوالات آنها پاسخ می دهند و تجربه مرور وب آن ها را افزایش می دهند.

بنابراین ، امروزه موتورهای جستجو فقط به یک وب سایت احتیاج ندارند. بلکه بر ارائه یک تجربه وب تأکید دارند که در کمترین زمان ممکن و با جامع ترین روش ، به کاربران آنچه می خواهند می دهد. در حال حاضر اصالت محتوا و کلمات کلیدی ، بیشتر عوامل فوق مربوط به طراحی و توسعه وب است. بنابراین طراحی وب تأثیر قابل توجهی بر رتبه بندی SEO دارد. در ادامه به چگونگی تاثیر طراحی وب بر سئو می پردازیم.

تا حالا به این فکر کرده اید که گوگل چطوری هنگام جستجوی کسب و کار ، اطمینان می دهد که نتایج یافت شده مربوط به منطقه محلی خودتان است.به طور خلاصه این کار را با الگوریتم کبوتر خود انجام می دهد. پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با الگوریتم کبوتر مقاله الگوریتم کبوتر و تاثیر آن بر سئو از دست ندید. (;

چرا-طراحی-وب-بر-رتبه-بندی-SEO-تأثیر-می-گذارد؟

1- ساختار پیمایش وب سایت

ساختار پیمایش وب سایت شما بر بسیاری از معیارهای مهم تأثیر می گذارد. همچنین بر میانگین زمان حضور در صفحه، نرخ پرش ، نرخ تعامل و نرخ تبدیل تاثیر دارد. این عوامل نه تنها به بهبود رتبه بندی جستجو در صفحات نتایج موتور جستجو کمک می کنند. بلکه به افزایش درآمد و سود نیز کمک می کنند.

اگر کاربران نتوانند در وب سایت شما اطلاعاتی پیدا کنند. یا اگر نمی دانند به کجا بروند ، شما آن ها را از دست می دهید و در نهایت منابعی که هزینه کردید را از دست می دهید. حالا چگونه می توانیم یک ساختار پیمایش خوب ایجاد می کنید؟ در ادامه نکاتی مهم را برایتان آوردیم:

 • منوی اصلی را ساده نگه دارید. برای جلوگیری از سردرگمی تعداد موارد موجود در منو را محدود کنید.
 • از اصطلاحات اصطلاحات پیچیده و فنی در فهرست اصلی خودداری کنید. در عوض ، از اصطلاحات آشنا استفاده کنید.
 • مطمئن شوید که منوی اصلی در همه صفحات وب در دسترس بوده و به راحتی قابل دسترسی است. اگر مجبور هستید آن را در بالای صفحه وب بچسبانید.
 • دسترسی به منو در دستگاه های همراه کوچکتر بسیار ضروری است.
 • یک نوار جستجو اضافه کنید تا کاربران وب سایت شما به راحتی صفحه وب مورد جستجو خود را پیدا کنند.
 • اطمینان حاصل کنید که URL های هر صفحه وب واضح ، مختصر و توصیفی هستند. یک کاربر عادی باید فقط با مشاهده URL یک صفحه وب بتواند به درستی حدس بزند که به کجا می رود.
 • جدا از URL ها ، استفاده از متن لنگر توصیفی برای پیوندهای داخلی در وب سایت خود نیز به همان اندازه مهم است.

2- نمایش صفحه “404”

به راحتی می توان گفت که اگر کاربر با صفحه خطای 404 مواجه شود. احتمالاً وب سایت شما را ترک خواهد کرد. خطای ‘404’ هنگامی رخ می دهد که کاربر یا به بن بست یا لینکی که دیگر وجود ندارد برخورد نماید.

این صفحه وب به طور پیش فرض کاری برای نگهداری کاربران در وب سایت انجام نمی دهد. با این حال ، با کمی خلاقیت و استراتژی می توانید آن را به صفحه ای کاربر پسند تبدیل کنید که بازدیدکنندگان را به ماندن در وب سایت شما ترغیب می کند. در اینجا چند نکته برای ایجاد 404 صفحه برای شما و استراتژی SEO سایت شما آورده ایم:

 • از طرح عمومی استفاده نکنید. خلاق باشید و صفحه 404 جالب و جلب توجه کنید.
 • به روشنی اعلام کنید که کاربر پیوند اشتباهی را دنبال کرده است یا صفحه موجود نیست.
 • یک قابلیت نوار جستجو به صفحات 404 خود اضافه کنید تا به بازدیدکنندگان فرصتی دیگر برای یافتن محتوای خاص بدهید.
 • مهم ترین صفحات وب را در صفحه 404 لیست کرده و بازدیدکنندگان را به بررسی آن ها ترغیب کنید.

در حالت ایده آل ، وب سایت شما نباید هیچ لینک مرده ای داشته باشد. اما از بین بردن احتمال خطای 404 غیرممکن است. به عنوان مثال یک کاربر وب سایت ممکن است با تایپ دستی آدرس اشتباه ، صفحه 404 را فعال کند.

بنابراین ، باید با ایجاد یک صفحه وب 404 منحصر به فرد و در عین حال مفید ، برای آن آماده شوید. به شما این امکان را می دهد که بازدیدکنندگان خود را در وب سایت خود نگه دارید. زمان حضور در صفحه آن ها را افزایش دهید. همچنین نرخ پرش را کاهش دهید. این علائم مثبت بعداً به شما در رتبه بندی موتور جستجو کمک می کنند.

جهت مطالعه ادامه این مطلب بر روی لینک روبرو کلیک نمایید. چگونگی تاثیر طراحی سایت بر سئو


(0) نظر
X